Sedat Peker Sözleri

Bu Sayfamızda; Sedat Peker Sözleri, Sedat Peker’in Söylediği Sözleri sizler için derledik. Sayfamız hakkında siz de yorum yaparak katkı sağlayabilirsiniz.

İnsanların özgürce konuşamadığı neredeyse Türk olmanın suç sayılacağı bir atmosferde tabiki ceza evinde olmayı kendime bir şeref kabul ederim.

Çocukken meltem rüzgarı ve latin müziği eşliğinde bir hamağın üzeride ağızlıkla soğuk bir içecek içmeyi hayal ederdim fakat meltem rüzgarlarını hayal ederken hayat bize devamlı fırtına gibi esti bende bütün hayallerimi kasırgaya fırtınaya göre ayarladım.

Bu ülkenin parasını yani finansı Türklerde olmalı bu ülkenin sokaklarında huzur olmalı ancak bu şartlarda bu devletin bizim olduğunu söyleyebiliriz.

Affetmek büyüklük, unutmak alçaklıktır.

Doğruların gözle görülmeyen orduları vardır.

Bu kanunlar sayesinde hans’ların hasanlardan daha kıymetli olduğunu öğreniyoruz.Sedat Peker Sedat PekerBir ülkenin sahibi olabilmek günlük gazetelerin üzerine ( Türkiye Türklerindir ) diye yazarak maalesef olmuyor.

Yalan çok çabuk herkese ulaşır doğru ise yavaş ama tam zamanında yetişir.

Hayata korkusuzca bakanlar, ölümden de korkmazlar.

Bu vatan neredeyse sözde bizim.

Bir insanın onuru mensubu olduğu milletin yüceliği ve şerefi ile eşdeğerdir.

Yüce Allah’ın bir şeyi ertelemesi onu bir daha gerçekleştirmeyeceği anlamına gelmez.

Ben hayatımın hiçbir döneminde cezaevine düşmemek için dua etmedim. Ancak her gece mutlaka insanoğlunun eline düşmemek için dua ederim.

Bir umuttur yaşamak.

Rehberi akıl olmayan hiçbir mücadele bir adım bile yol kat edemez.
Hayata korkusuzca bakanlar ölümden de korkmazlar.

Bana bu dünyada verilebilecek tek ceza, Yüce Allah tarafından onurlu bir insan olarak yaşama hakkımın elimden alınması olacaktır.

Rüzgar eken fırtına biçer.

Ziyafet sofrasındaki kırıntılara talip olanlar, hiçbir zaman efendi olamazlar.

Onurumuz biz onu terk etmeden, bizi terk etmeyecek tek şeydir.

Bence bu dünyadaki en bahtsız insanlar bir başkalarının kendi kaderleri üzerinde söz sahibi olmalarına izin verenlerdir. Bana göre en bahtlı insanlar ise almış olduğu kararlarla kendi kaderinin efendisi olmuş kişilerdir.

Bir piç olup imparator olmaktansa onurlu bir hiç olmayı tercih ederim!